Keltainen narsissikimppu

Valmistuneet ja stipendit

Kevään 2021 aikana valmistuneet ja ilmoituksessa julkaisuluvan antaneet opiskelijat sekä stipendien saajat.

Author

Kemin toimipaikka

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Holopainen Ilpo Keminmaa, Hurtig Joonatan Haparanda, Mellajärvi Kati, Myllykangas Ville Kemi, Ronkainen Arto Kemi, Viitala Jaana Kemi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja
Luukkonen Suvi Kemi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi
Heinikoski Marika Kemi, Paaso-Rantala Maria Kemi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Helminen Tea Tornio, Lampela Henna-Riikka Keminmaa

Kalatalouden perustutkinto, kalanjalostaja
Ojala Juho Oulu

Kalatalouden perustutkinto, kalanviljelijä
Kemppe Juha Oulu

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja
Suhonen Ville Kemi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Anttila Eetu Simo, Anttila Niko Simo, Vilmi Ville Simo, Virkberg Toni Keminmaa

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti
Hartikka Sofia Kemi, Kokkonen Natalia Kemi, Korkeamäki Janette Kemi, Matero Katri Tyrnävä, Mattanen Sanna Kemi, Perkkiö Elli Kemi, Puurunen Tanja Tervola, Tirroniemi Elisa Tornio

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Hirsikangas Aaro Tornio, Kuusela Janita Ii, Lindqvist Anna Tornio, Lintulahti Nita Tornio, Maajaakkola Tiina Tornio, Martimo Matti Tornio, Rovanperä Katariina Kemi, Svärd Nico Kemi

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja
Buadong Dhanyanant Muonio, Karttunen Suvi Kemi, Sunnari Nita Kemi

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija
Leinonen Laura Kemi, Mikkola Piritta Oulu

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Aitto-oja Minna Kemi, Christodoulou Henna Kemi, Hammari Laura Tornio, Harju Tomi Oulu, Holopainen Miia Kemi, Häkkilä Annina Keminmaa, Kekonen Kati Simo, Koukkula Joonas Kemi, Mattola Samuli Kemi, Miettunen Emilia Kemi, Niemi Seija Keminmaa, Ollitervo Roope Kemi, Saarenpää Elina Keminmaa, Verronen Tanja Kemi

Puualan perustutkinto, puuseppä
Heinikoski Silja Kemi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Aitto-oja Miklo Kemi, Krupula Sini Kemi, Luaces Heiskala Ivan Kemi, Martin Pirita Keminmaa, Sirviö Nikita Kemi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Miettinen Noora Kemi, Mustaniemi Ville Kemi, Niemenmaa Emilia Kemi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja
Alatalo Wilma Keminmaa, Granholm Emilia Kemi, Pelimanni Nanni Tornio, Pihlaja Eveliina Tornio, Uusitalo Elisa Tornio, Veisto Roosa Muonio, Yliperttula Mervi Kemi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus
Blomster Jonna Tornio, Jalosalmi Sini Kemi, Niemelä Satu Oulu, Peurasaari Sami Kemi, Puijola Natallia Tornio, Pyörälä Aada Ii, Sanaksenaho Jemina Keminmaa, Stenudd Saara Kemi, Vainio Emma Tornio, Viitanen Vivi Simo

Mielenterveys ja päihdetyö
Jylhä Marika Keminmaa, Kauppinen Iida Tornio, Tepsa Hanna Kemi

Sairaanhoito ja huolenpito
Arpiainen Tarja Kemi, Ekorre Krista Keminmaa, Hohtari Minttu Tornio, Kaikkonen Henna Haparanda, Kuusela Suvi Keminmaa, Lumpus Tanja Tervola, Niemi Pirita Kemi, Niskala Sarita Simo, Pirttikoski Jade-Maria Tornio, Salo Janna-Juulia Kemi (kaksoistutkinto), Saukkoriipi Tiia Tornio, Uusitalo Iida Keminmaa

Vammaistyö
Alatalo Sofia Tornio, Aula Anu Kemi, Heinikoski Tanja Ii, Rajakangas Inga Simo

Vanhustyö
Mäki Mila Pello, Neijonen Miia Kemi, Sanaksenaho Saana Kemi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Hartikainen Ella Kemi, Kuusela Jukka-Pekka Kemi, Leinonen Iita Kemi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Buska Eetu Kemi, Hanhisuanto Mika Tervola, Kivelä Neea Tornio, Koivumäki Juuso Kemi, Malinen Tatu-Taneli Kemi, Martimo Emilia Kemi, Martimo Venla Simo, Männikkö Eelis Kemi, Pekkala Veli Sodankylä, Perälä Otto Kemi, Pöyhönen Liisa Kemi, Raudasoja Arttu Keminmaa, Sotisaari Atte Kemi, Tranberg Rebekka Kemi, Vaara Mikko Tervola, Vuorisalo Joni Kemi, Vähä Kimmo Tornio, Ylitalo Miikka Kemi

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Kaartinen Janne Kemi, Niskala Toni Tornio, Tauriainen Henry Simo

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja
Aha Kimi Kemi (kaksoistutkinto), Titola Teemu Inari, Uusitalo Pekka Kemi

Kalatalouden ammattitutkinto, kalanjalostaja (AT)
Saari Antti Rovaniemi

Prosessiteollisuuden ammattitutkinto
Aho Otto Kemi, Ahonen Marko Ylitornio, Alaviiri Saku Kemi, Ekorre Tomi Kemi, Grönvall Niko Keminmaa, Haarahiltunen Teemu Kemi, Haarakoski Mirka Tornio, Hartikainen Ismo Kemi, Hautala Tommi Tornio, Hietala Niko Kemi, Isomaa Mika Kemi, Jalosalmi Joonas Kemi, Kauppila Juho Tornio, Keskitalo Niku-Petteri Tornio, Klemetti Heidi Tornio, Kokkonen Tero Tornio, Leppänen Pauli Rovaniemi, Lääkkö Akseli Tornio, Niskanen Juho Tornio, Nurmi Mika Kemi, Näätsaari Tero Tornio, Palokangas Heikki Kemi, Pitkänen Jani Tornio, Pukema Risto Tornio, Puumalainen Pasi Tornio, Pyörälä Jukka Kemi, Pölkky Mika Tornio, Rautio Miro Tornio, Rousu Teemu Keminmaa, Rääpysjärvi Roope Tornio, Seppälä Niko Tornio, Soppela Marko Keminmaa, Sunnari Janne Tornio, Turunen Roope Kemi, Tyni Markus Tornio, Törmänen Juha Keminmaa, Ylimartimo Juha Tornio

Rakennustuotealan ammattitutkinto
Carganico Tapani Sodankylä, Harrinkoski Jukka Sodankylä, Koskinen Jussi Savukoski

 

Louen toimipaikka

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja
Hietakangas Lotta Rovaniemi, Holappa Aada Simo, Järvenpää Milena Kemi, Keskitalo Ida Rovaniemi, Kuukasjärvi Saija Simo, Lokkinen Teemu Rovaniemi, Myllyneva Linnea Simo, Palovaara Oona Sodankylä, Peteri Hilla Rovaniemi, Pyörälä Kiia-Maija Ii, Romakkaniemi Sanna Pello, Suopanki Tiina Kemijärvi, Yrttikoski Julia Oulu

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä
Maunu Aada Tervola, Saukkoriipi Ina Tervola

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri
Piippola Anita Rovaniemi, Tallgren Katariina Rovaniemi

Eläintenhoidon ammattitutkinto
Kokko Henna Rovaniemi, Naamanka Anni Rovaniemi, Nuutinen Elina Rantasalmi, Pulkkinen Iita Muonio, Ruotsalainen Riina Rovaniemi

Eläintenhoidon ammattitutkinto, eläintenkouluttaja (AT)
Härkönen Päivi Oulu, Kopola Suvi Keminmaa

Eläintenhoidon ammattitutkinto, koirahieroja (AT)
Alapiessa Lilli Tornio, Herukka Minna Tornio, Nissilä Tia Kemi, Nitovuori Marianne Tornio, Reimaa Katja Oulu

 

Muonion toimipaikka

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Alaniemi Niko Pello, Kotilainen Paulus Naantali, Kujansuu Jarno Muonio, Mäkitalo Jaakko Muonio, Pulkkinen Eemeli Muonio, Rantakokko Eino Muonio

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Chamnipan Plabplueng Utsjoki, Horneman Oskar Muonio

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus
Lakkapää Mirella Kolari, Filppa Satu Kolari, Maijala Mira Muonio

Vanhustyö
Jerisjärvi Juho Muonio, Jokiharju Maritta Pello, Kauppinen Heidi Pello, Pirttimaa Veera Rovaniemi, Rantapää Niina Kolari, Salonen Sanna Enontekiö, Saukkoriipi Annika Pello

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Kuru Kyösti Keminmaa, Sinikumpu Niko Muonio

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Korva Jami Muonio

Luontoalan ammattitutkinto, luonnontuotejalostaja
Turunen Laura Muonio

Luontoalan ammattitutkinto, luonnontuotejalostaja ja luonnontuoteneuvoja
Kumpulainen Reetta Enontekiö

 

Rovaniemen toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Kehus Elisa Rovaniemi, Pokka Saku Rovaniemi, Pähti Aapo Rovaniemi

 

Tornion toimipiste

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Appelgrén Mikael Keminmaa, Kauppila Marianne Keminmaa, Keinänen Olivia Tornio (kaksoistutkinto), Lammassaari Miisa Kemi, Myllyneva Eerika Tornio

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Hookana Aaron Tornio (kaksoistutkinto)

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija
Lempeä Selena Tornio (kaksoistutkinto)

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies
Hooli Viljami Tornio, Kreivi Leevi Tornio

Kaivosalan perustutkinto, rikastaja
Haste Niko Tervola, Jokiniemi Taneli Tornio, Keskitalo Jimi Tornio, Mattinen Oskari Tornio, Mellenius Venla Tornio, Pärkkä Ville Kemi, Turpeinen Erkki Kemi, Vaara Oskari Tornio, Varonen Lauri Kemi, Ylitalo Turo Ii, Ypyä Eetu Kemi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja
Alapartanen Jere Tornio, Päkkilä Kasperi Tornio, Sihvonen Miika Tornio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Eskelinen Arvi Tornio, Kivelä Jesse Tornio, Peräntie Pekka Tornio

Kuvallisen ilmaisen perustutkinto, kuva-artesaani
Kilpimaa Elina Keminmaa, Koistinen Saija Tornio, Laitila Emma Kärsämäki (kaksoistutkinto), Teppola Rebekka Tornio

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Mikkola Jenna Sodankylä, Wasfi Haneen Vaasa

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Myllyneva Aleksandra Tornio, Pyyny Henri Tornio (kaksoistutkinto), Suorsa Anna-Sofia Haparanda (kaksoistutkinto)

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Heinäaho Anni Kemi, Hosio Niina Tornio, Jakku Susanna Kemi, Jyrinki Heidi Kemi, Kinnunen Paulus Tornio, Kirjakainen Milla Tornio, Käsmä Sami Kuusamo, Mykkänen Marjo Kemi, Pokka Rasmus Tornio, Ranta Rami Oulu, Sainio Essi Kemi, Sirniö Topi Tornio, Tikkanen Terhi Tornio, Timonen Heidi Keminmaa, Vesterling Heidi Kemi

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun toteuttaja
Haapaniemi Piia Simo, Järvi Grista Rovaniemi, Kauppinen Nikita Tornio, Kumpula Karoliina Kuusamo, Lahti Teea Tornio, Mäkimaa Emilia Tornio, Määttä Jaro Kemi, Ojanperä Roosa Rovaniemi

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja
Hurtig Julia Tervola, Kaasila Annika Keminmaa, Karasti Leevi Rovaniemi, Pajari Noora Tornio (kaksoistutkinto), Parkkonen Riina Pello, Rajander Sara Tornio (kaksoistutkinto)

Musiikkialan perustutkinto, muusikko
Ala-Kortesmaa Antti Lapua, Hannula Jukka Sodankylä, Kettunen Riikka Tornio, Lukkarila Marcus Kemi, Mäkelä Henriikka Rovaniemi, Niemi Jere Tornio, Pyörret Pyry Oulu, Pääkkönen Paavo Tornio, Turunen Essi Tornio

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologi
Keskilammi Miika Tornio, Pääkkö Sami Tornio

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Hamari Janita Simo, Hiltunen Joni Simo, Juvani Merja Tornio, Kakko Susanna Kemi, Moilanen Iiro Oulu

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Jai O’bwee Moo Kemi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja
Goudarzi Nazi Tornio, Hassan Osman Hawa Kemi, Pay Paw Shar Kemi, Ylitolonen Minna Tervola

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Enevi Petri Kemi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Chi May Wah Kemi, Gay Wah Kemi, Husseini Jadullah Kemi, Khokrathing Chamrueang Tornio, Kue Bi Par Lar Kemi, Promwiang Chalisa Tornio, Rezaie Marzia Tornio, Roo Paw Ki Kemi, Sherzad Palwosha Tornio, Shwe Paw Wah Kemi, Vuorinen Maria Kemi, Zegeye Judita Kemi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Buckman Sara Oulu, Kaakko Miina Keminmaa, Koivumaa Taina Ylitornio

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Koivisto Aatu Tornio, Lehtonen Tuomas Keminmaa (kaksoistutkinto), Lohiniva Saku Keminmaa, Lämsä Eetu Tornio, Saarinen Jonathan Espoo,  Säkkinen Severi Tornio (kaksoistutkinto)

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti
Angeria Aino Tornio, Heikkinen Hannele Keminmaa, Setälä Iivo Tornio (kaksoistutkinto)

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija (PT)
Kiseme Mabonde Celestine Kemi, Viippola Veera Oulu, Vähä Oosa Keminmaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
Haakanen Tomi Tornio, Koivisto Aleksi Tornio, Koivuniemi Toni Kolari, Kronqvist Sami Tornio (kaksoistutkinto), Pelli Juho Kemi, Päivärinta Jere Kemi, Sipola Tomi Kemi

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Hummastenniemi Karri Oulu, Korhonen Joni Kempele, Martimo Mikael Tornio, Pelimanni Anni Tornio, Tallgren Jyri Oulu

Koneasennuksen ja kunnossapidon ammattitutkinto
Joensuu Jarkko Tornio, Reponiemi Joonas Muonio, Riskilä Veera Tornio, Salmijärvi Nico Keminmaa, Timonen Jyrki Keminmaa, Vähä Eemil Tornio, Ylimäki Anne-Maarit Tornio, Yrjänheikki Johannes Keminmaa

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Isometsä Marika Tornio

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Antinmaa Maritta Ylitornio, Fagerström Jane Tornio, Frant Maisa Kemi, Heikkuri Jenni Tornio, Huttunen Sami Kemi, Hyry Niina Tornio, Hämeenaho Anu Rovaniemi, Kangas Pirkko Pello, Kapraali Tuuli Tornio, Kauppi Kati Kemi, Konttajärvi Katja Tornio, Koskenranta Nina Tornio, Kourilehto Henna Tornio, Lindqvist Henri Ylitornio, Lämsä Tuukka Tornio, Marttinen Pia Haparanda, Maunu Amanda Tornio, Maunu Janne Tornio, Peltoperä Niko Rovaniemi, Salonen Jonna Haparanda, Sipola Marja Kemi, Taivaloja Marjo Keminmaa, Vanninen Anne Tornio, Väänänen Tea Tornio, Ylinärä Aila Tornio

Leipomoalan ammattitutkinto, kondiittorikisälli
Toppi Hannes Oulu

Media-alan ammattitutkinto, valokuvaaja (AT)
Arontie Kari Oulu, Jakku Tuomo Kemi, Kangas Maarit Oulu, Kankaala Tarja Liminka, Kuure Erkki Rovaniemi, Laitala Keijo Oulu, Mäkiniemi Kiristi Espoo, Nykänen Tapio Rovaniemi, Sandberg Sari Luleå, Åqvist Jan Kemi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kiinteistönhoitaja (AT)
Kue Koa Paw Kemi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT)
Angeria Marketta Kemi, Haapola Susanna Tornio, Hast Virpi Tornio, Jussila Tanja Tornio, Kemppainen Viivi Tornio

Turvallisuusalan ammattitutkinto
Kenttälä Hannu Kittilä, Kunttu Heli Kittilä, Kvist Miia Ylitornio

Johtamisen erikoisammattitutkinto
Suni Katja Oulu

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Hast Jarmo Tornio, Honkaniemi Leena Rovaniemi, Jakovlev Otso Rovaniemi, Martin Päivi Rovaniemi, Mustakangas Katri Rovaniemi, Pietilä Elina Kemi, Pietilä Vilho Kemi, Ryynänen-Lackman Päivi Simo

 

Muista oppilaitoksista valmistuneet Lappian oppisopimusopiskelijat

Isännöinnin ammattitutkinto
Korhonen Jaana Muonio

Lastinkäsittelyalan ammattitutkinto
Hamari Juha Simo, Kyngäs Ari Kemi, Marjamaa Toni Kemi, Paasikoski Marko Kemi, Sankala Joonas Simo, Vähä Tuomas Keminmaa, Vääräkangas Joona Simo,

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Tirroniemi Marika Kolari

Liikuntapaikka-alan ammattitutkinto
Salmi Totte Kemi

Tekniikan erikoisammattitutkinto
Heikkinen Keijo Kajaani, Pekkala Tomi Tornio

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto
Brännare Jani Rovaniemi, Halonen Jennika Tornio, Jylkkä Antti Kemi, Karppinen Terho Kemi, Martikainen Aulis Keminmaa, Myllylä Marko Tornio, Postila Jani Kemi

 

Stipendit

Stipendin saaja | Stipendin lahjoittaja

Kemi Meripuistokatu

Alaraatikka Raisa Ammattiopisto Lappia
Heinikoski Tanja Tehy
Heinäaho Ida-Kerttu Kemi-Tornion Zonta-kerho ry
Honkuri Anna-Mari Ammattiopisto Lappia
Kauppinen Iida-Maria Ammattiopisto Lappia
Kulju Emma Ammattiopisto Lappia
Lampela Henna-Riikka Ammattiopisto Lappia
Laurén Jenni Ammattiopisto Lappia
Pärkkä Elisa Ammattiopisto Lappia
Rontti Sanna Ammattiopisto Lappia
Salo Janna-Juulia Ammattiopisto Lappia
Ylimartimo Anniina Ammattiopisto Lappia

 

Kemi Tietokatu ja Sammonkatu

Angeria Ester Ammattiopisto Lappia
Anttila Eetu Stipendirahasto Ruotsalainen Kari
Anttila Niko Stipendirahasto Ruotsalainen Kari
Christodoulou Henna Metsä Board Oyj Kemi
Harju Tomi Outokumpu Stainless Oy
Heikkinen Hugo Ammattiopisto Lappia
Hosseini Mahdi Stipendirahasto Ruotsalainen Kari
Iittiläinen Joni Pöhnän Kalastusperinne ja Opintotuki ry
Jokinen Eemeli Kemin Energia ja Vesi Oy
Jokinen Eemeli Ammattiopisto Lappia
Jyrkäs Niko Kuivaniemen Yrittäjät R.Y.
Jäärni Hannele Ammattiopisto Lappia
Karhumaa Mikael Kemin Autopalvelu Oy / Ojanperä
Kemppe Juha Pöhnän Kalastusperinne ja Opintotuki ry
Kilpeläinen Juuso Kemin Autokorjaamotyöntekijäin ammattiosastot ry
Kivelä Neea Ammattiopisto Lappia
Korkeamäki Janette Ammattiopisto Lappia
Kostamo Sami Tornion Pohjola-Norden
Koukkula Joonas Ammattiopisto Lappia
Krupula Sini Eskimo Oy
Kukkonen Roosa Ammattiopisto Lappia
Kuokkanen Kalle Kemin Energia ja Vesi Oy
Kuoppala Venla Kemin Energia ja Vesi Oy
Lakkala Sara Ammattiopisto Lappia
Lalli Jani Stipendirahasto Länsi-Lapin
Autoalan Liikkeiden Yhdistys ry
Liikamaa Niko Ammattiopisto Lappia
Luomanperä Joel Ammattiopisto Lappia
Luomanperä Joel Tojo Auto, Auto-Aho Oy
Malinen Eetu-Oskari Ammattiopisto Lappia
Malo Erica Ammattiopisto Lappia
Martimo Venla Ammattiopisto Lappia
Martin Pirita Ammattiopisto Lappia
Maunu Julius Länsi-Pohjan Autoteknillinen Yhdistys ry
Mellajärvi Kati Kemin Autopalvelu Oy / Ojanperä
Miettinen Noora Ammattiopisto Lappia
Mört Roope Ammattiopisto Lappia
Niemenmaa Emilia Eskimo Oy
Nieminen Riia Outokumpu Stainless Oy
Nilimaa Sakari Ammattiopisto Lappia
Oinas Karoliina Ammattiopisto Lappia
Ollitervo Roope Outokumpu Stainless Oy
Paparoni Linda outokumpu Stainless Oy
Prinkkala Vili Pöhnän Kalastusperinne ja Opintotuki ry
Puurunen Tanja Pohjois-Suomen Laboratorioalan Yhdistys ry
Raappana Tuomas Stipendirahasto Länsi-Lapin
Autoalan Liikkeiden Yhdistys ry
Rantakupari Kalle Ammattiopisto Lappia
Ravantti Eetu Ammattiopisto Lappia
Röyttä Veikka Ammattiopisto Lappia
Salmela Satu Paperiliiton Kemin os n:o 33 ry
Sirviö Nikita Ammattiopisto Lappia
Soronen Vili Pentti Leipälän stipendirahasto
Suhonen Ville Stipendirahasto Tera Tietokatu 2
Taali Mika Pöhnän Kalastusperinne ja Opintotuki ry
Tolppi Elias LVI-Pitkälä Lappi Oy
Tranberg Rebekka Stipendirahasto Tera Tietokatu 2
Tuukkanen Suvi Kemin Autokorjaamotyöntekijäin ammattiosastot ry
Törmänen Piia Ammattiopisto Lappia
Törmänen Piia Outokumpu Stainless Oy
Virkberg Toni Stipendirahasto Ruotsalainen Kari
Vuorisalo Joni Kemin Energia ja Vesi Oy
Yliluukas Jenika Ammattiopisto Lappia

 

Loue

Jurva Eero Ida ja Ville Aulan stipendirahasto
Myllyneva Linnea Loue, Vaajoensuu Erkki stipendirahasto
Pyörälä Kiia-Maija Ammattiopisto Lappia
Romakkaniemi Sanna Ida ja Ville Aulan stipendirahasto
Yrttikoski Julia Ida ja Ville Aulan stipendirahasto

 

Muonio

Alaniemi Niko Lions Club Muonio
Aska Joonas Lions Club Muonio
Filppa Satu Lions Club Muonio
Hintermeier Barbara Muonion Martat
Horneman Oskar Ammattiopisto Lappia
Horneman Oskar PAM Tunturi-Lapin ammatti os.
Immonen Romeo Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Jerisjärvi Juho SUPER
Joensuu Milla Lions Lady Muonio
Jokiharju Maritta Ammattiopisto Lappia
Kurki Virpi PAM Tunturi-Lapin ammatti os.
Kuru Kyösti Lion Club Muonio
Luankoski Kirsi Muonion Yrittäjät  Ry
Mannela Juho Sähköasennus Jari Sillanpää Oy
Mannela Juho Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Matilda Karvonen Lions Club Muonio
Muotka Mikko Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Mäkitalo Jaakko Ammattiopisto Lappia
Nikolai Magga Lions Club Muonio
Näkkäläjärvi Niillas Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Pirttimaa Veera TEHY
Pääkkölä Leevi Sähköasennus Jari Sillanpää Oy
Pääkkölä Leevi Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Rantakokko Eino Tunturilapin Autohuolto Oy
Rauhala Eemeli Muonion Martat
Rauhala Eemeli Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Rytky Antti-Olavi Ammattiopisto Lappia
Saukkonen Jenna Lions Club Muonio
Saukkonen Jenni Lions Club Enontekiö
Sieppi Konsta Kiinteistöhuolto Hyöky Ky
Teixeira Mikael Lions Club Muonio
Ylläsjärvi Ville Lapland Hotels Oy

 

Rovaniemi

Pirttijärvi Arvi Ammattiopisto Lappia

 

Tornio

Abdi Jama Ahmed LC Tornio Pudas ry
Abdullahi Ali Omar LC Tornio Pudas ry
Aden Kalif Sitey Ammattiopisto Lappia
Altundal Muhabbet Ammattiopisto Lappia
Andersson Krista STSec Oy
Bimberg Laura Kemi-Tornio alueen merkonomit
Björkman Johannes Polar-Automaatio Oy
Eilola Jesse Ammattiopisto Lappia
Finnberg Marko Ammattiopisto Lappia
Frantti Nico Ammattiopisto Lappia
Gurkalova Liisa Ammattiopisto Lappia
Gusev Nikita Ammattiopisto Lappia
Hamari Janita Ammattiopisto Lappia
Heikkinen Hannele Ammattiopisto Lappia
Honkanen Antti Eventworks Oy
Hookana Aaron Ammattiopisto Lappia
Hookana Arttu Ammattiopisto Lappia
Hosio Niina Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Hurtig Julia Ammattiopisto Lappia
Hurtig Maija Ammattiopisto Lappia
Höynälä Ellen Ammattiopisto Lappia
Jaako Janniina Ammattiopisto Lappia
Jafari Mohammad Tornion Rakennusmestarit- ja insinöörit AMK ry
Juntunen Jani-Matti Ammattiopisto Lappia
Juusola Niko Ammattiopisto Lappia
Jylkäs Tuukka Ammattiopisto Lappia
Karppinen Jeremias Ammattiopisto Lappia
Katisko Kasperi Ammattiopisto Lappia
Keinänen Olivia Ammattiopisto Lappia
Keinänen Olivia Ammattiopisto Lappia
Keskinen Aleksi Eventworks Oy
Kettunen Riikka Vesa Nousiaisen stipendirahasto
Khea Hser Gay Wah Ammattiopisto Lappia
Khokrathing Chamrueang Ammattiopisto Lappia
Kirjakainen Milla Vähittäiskaupan ammattikasvatussäätiö
Kiseme Mabonde Celestine Ammattiopisto Lappia
Koivisto Jonne Würth Oy
Koivuniemi Teemu Ammattiopisto Lappia
Kokkonen Jenny Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Kostiander Senja Ammattiopisto Lappia
Kronqvist Henri Ammattiopisto Lappia
Kronqvist Henri Ammattiopisto Lappia
Käsmä Sami Kemi-Tornio alueen merkonomit
Laakso Maire Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Lahtinen Ronja STSec Oy
Laine Miika Ammattiopisto Lappia
Laitila Emma Ammattiopisto Lappia
Lehtonen Tuomas Ammattiopisto Lappia
Lempeä Selena Ammattiopisto Lappia
Lintula Santeri Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Myllyneva Aleksandra Vähittäiskaupan ammattikasvatussäätiö
Mäkitalo Jemina Ammattiopisto Lappia
Nasrollah Alipanah LC Tornio Pudas ry
Niva Juuso Slatek Oy
Nousiainen Leevi Ammattiopisto Lappia
Nättilä Janika Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Partanen Niilo Ammattiopisto Lappia
Partanen Oona STSec Oy
Pelimanni Amanda Ammattiopisto Lappia
Pigg Hilla Tekele Productions Oy
Pohjolainen Milla Sammutinhuolto Redi Oy
Pokka Rasmus Vähittäiskaupan ammattikasvatussäätiö
Pokka Saku LapSec Oy
Puumalainen Emilia Ammattiopisto Lappia
Puumalainen Salla Ammattiopisto Lappia
Pyyny Henri Kemi-Tornio alueen merkonomit
Pyörret Pyry Vesa Nousiaisen stipendirahasto
Pähti Aapo Ammattiopisto Lappia
Päkkilä Kasperi Etra Oy
Ranta Rami Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Remes Hanna Olavi Vailahden muistorahasto
Rytilahti Heikki Ammattiopisto Lappia
Sainio Essi Vähittäiskaupan ammattikasvatussäätiö
Snellman Aaron Ammattiopisto Lappia
Sorvoja Anni Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Svartsjö Leevi Pentti Leipälän stipendirahasto
Syväniemi Jouni Ammattiopisto Lappia
Tallgren Jyri STSec Oy
Tikkanen Terhi Kemi-Tornio alueen merkonomit
Torkkola Heidi Väriraitti Oy
Tornberg Marjo Ammattiopisto Lappia
Turunen Essi Ammattiopisto Lappia
Valikainen Krista Rovaniemen Väri ja Matto Oy
Vanha Mona Ammattiopisto Lappia
Vesterling Heidi Kemi-Tornio alueen merkonomit
Vierimaa Eveliina Ammattiopisto Lappia
Yli-Tepsa Saana Ammattiopisto Lappia
Ylitolonen Minna Ammattiopisto Lappia