Opiskelijaryhmä

Yhteishaussa Lappiaan valitut

Listalla ovat julkaisuluvan antaneiden nimet (tilanne 16.6.2022).
Onnittelut opiskelupaikan saaneille!

OmaOpintopolussa näkyy ajantasainen tieto, myös mahdollinen varasijalla oleminen.

Jos jäit yhteishaussa ilman opiskelupaikkaa, voit hakea vapaita opiskelupaikkojamme jatkuvassa haussa koulutushaun kautta www.lappia.fi/koulutushaku

Author

Ammattiopisto Lappia, Kemi (Hyvinvointiala)

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
ALABDULLAH, SIHAM
ALMOHAMAD, ZAKAREYA
JEFREMOFF, VIIVI ELLEN
JUVANI, JANESSA EMMI MARIA
KANTOJÄRVI, EERIKA ELLA AURORA
KORKEAMAA, JUTTA MARJA
KUKKALA, SUSANNA MARIANNE
LAURILA, EMMA EVELIINA
LINKE, UNNA SOFIA ALEKSANDRA
MOISANEN, JULIA ALEKSANDRA
MUSTAJÄRVI, ALMA ELINA
NÄYKKI, ANNIINA JUULIA JOSEFIINA
OLLILA, AADA ELINA ANNELI
OLLILA, ANNI HELENA MATILDA
RANTA, MILLA MARIA
RISSANEN, EVELINA
TIIRIKAINEN, MOONA MARITA
TORATTI, NEEA AMANDA
VIINIKKA, EMMA JULIA

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
BARSK, IRIS INKERI JANINTYTÄR
HAUTAKOSKI, LILJA HELMI REBEKKA
HEIKKILÄ, MATLEENA LINNEA
HEISKANEN, VEERA MARIA
HEPOLA, JULIA CAROLINA
HTOO, PAULKU
HUTTUNEN, TUA SOFIA
LESKELÄ, AADA EMILIA
LUI, RO SI LAY
MONTONEN, ANNI PAULIINA
MUSTAJÄRVI, VIENA MATILDA
NIKURAUTIO, ELLA ALINA SOFIA
PAASIKOSKI, TIITU MARIA
PEURA, ELINA MARIANNE
SANKALA, NOORA EMILIA
SIMONEN, JESSICA ELINA
VAAJOENSUU, HELMI MARIA HELENA

Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
BLOMSTER, HENRI MATIAS
HURTIG, KAISA AMANDA
HÄIKIÖ, EMILIA KATARIINA
INNANEN, NEEA-EMILIA TUULIKKI
KEKÄLÄINEN, RONJA WILMA PÄIVIKKI
KINNUNEN, MILJA ADALIINA
KITTILÄ, ANNIINA MARIELLA
KOLEHMAINEN, NEEA TUULIA
KUUSISTO, ISA FREDRIKA
NIVA, VENLA AINO EMILIA
OJUTKANGAS, VILMA AMANDA
PAKANEN, ENNI TUULIA
PERÄNEN, SAARA ALMA INKERI
YLIKITTI, INKA SOFIA

 

Ammattiopisto Lappia, Kemi (Kivikangas)

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
TAMMINEN, UKKO RASMUS WALTTERI
UURINMÄKI, PETRA PAULIINA

Matkailualan perustutkinto
SIIVOLA, DANIEL JUHA OLAVI

Laboratorioalan perustutkinto
KIVELÄ, VENLA OLIVIA
RANTATULKKILA, PETRA MARIA
TIKKANEN, KAROLIINA ALEKSANDRA
TORATTI, SILJA ENNI MARITA

Metsäalan perustutkinto
ALM, JONNE KAARLO
JAUHOLA, WILLE VALTTERI
JÄÄSKÖ, HENRY ALEKSANTERI
LINDHOLM, MIKA HANNU MATIAS

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
FORSSTRÖM, PERTTU ALBERT TAPANI
GRANAT, EETU SEBASTIAN
HAAPANIEMI, EELIS OLAVI
JYLKKÄ, JOONA KRISTIAN JANNENPOIKA
KARJALAINEN, LEEVI PETTERI
KERÄNEN, VALTTERI ELIAS OSKARI
KUOSMANEN, FANNI HANNA ELLEN
LAURIKAINEN, SALLA EMILIA
LIUKKONEN, ELLA JOHANNA AMALIA
LUKKARILA, EETU ILMARI
LUKKARILA, MATIAS JOHANNES
MALINEN, EMMI MARIA ALINA
NIEMI, TATU OSKARI
POHJOLAINEN, JANNE KALEVI
RANTAKUPARI, ERIK ONNI EEVERTTI
SANDQVIST, VILJAMI SULO JUHANI
TOPPI, NIKO MATIAS
WIN, PLEH REH
YLIKÄRPPÄ, EERIK MATIAS

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KÄHKÖNEN, MIKAEL EEMIL NIKOLAI
MÄNNIKKÖ, TUOMAS TAPANI
SAVIKURKI, ELIAS ILMARI
VIROLAINEN, MIKO LAURI KRISTIAN

Talotekniikan perustutkinto
AHOLA, JESSE TAPANI
AHTIOJA, NIKO OLAVI
HALTTU, TATU PEKKA TAPANI
HEIKKILÄ, JUHO SAMUEL CHRISTIAN
HEINIKOSKI, RENE AARON
KOSKELA, MARKUS KRISTIAN IMMANUEL
KÖNÖNEN, ANTON ALEXANDER
MANSIKKALA, TEEMU JUHANI
OINAS, HERMANNI EERO ALEKSANTERI
PETÄJÄJÄRVI, HENRI ELIAS
SIIKAVIRTA, MIKA PIETARI
TAPIO, VEETI JERE JUHANI
TRAST, JERE HENRIK MATIAS
VAKKURI, JERE ARMAS
YLIMIKKOTERVO, JUUSO KRISTIAN ANTERO

Prosessiteollisuuden perustutkinto
ALATALO, VEETI WILJAMI
ALATÖRMÄNEN, VILLE-MATIAS MIKAEL
HEINIKOSKI, VENLA JULIA
KOTKANSALO, ADELE SYLVIA
MERTALA, TINO TAPANI
PUUMALAINEN, EEVA EMILIA
SALONEN, LUUKAS LENNI OLIVER
SÄILY, OLIVER VEIKKO ILMARI
VESENNE, SIMEON ARTTURI

Ajoneuvoalan perustutkinto
ALALI, LAITH
ALKBIH, RAED JAZZAA DABIS
HÄNNINEN, LILLI LUUMU OLIVIA
IMPIÖ, ATTE MATIAS NUUTTI
JAAKO, LENNE HELMER
JUMAA, JUMAA
JUMAA, SAMER
KARHUMAA, AKSELI OSSI SAKARI
KARHUNEN, VILJAMI MARTTI JUHANI
KILPELÄINEN, JONTTU MISKA DANIEL
KYNGÄS, JUHO JUHANI
LAMMASSAARI, SAKU JASPER EEMELI
LAMMI, NICO KRISTIAN
LOHINIVA, EEMELI MIKAEL
MUSTONEN, KAAPO VILI VALTTERI
MYLLYNEVA, JOAKIM AAPELI
OJA, JUSSA OSKARI
PATOKOSKI, EETU MATIAS
RISSANEN, MICO ANTERO
STENUDD, HEIDI HANNELE
SVÄRD, MATIAS KRISTIAN
TAKKUNEN, VÄINÖ BENJAMIN
ULLGRÉN, EETU JUHANI
VÄHÄNEN, SARA MARIA
YLISUVANTO, TIITUS EEMIL ARMAS
YLISUVANTO, VEIKKA NIILO PETTERI

 

Ammattiopisto Lappia, Kemi (Sammonkatu)

Logistiikan perustutkinto
ASAULYAK, ELENA
HÄRKÖNEN, EEMIL RISTO VILJAMI
JYLHÄ, NEA KRISTIINA
KAAKKURINIEMI, JASMIN JOSEFIINA
KESKI-KORPI, EMMA ADELIINA
KINNUNEN, NELLI JOANNA
KOIVUMÄKI, SAKU JUHANA ANTERO
KONTIOKOSKI, TARMO JUHANI
LEHTONEN, AATU SAMUEL
LIITEN, VEETI JOHANNES
NURKKALA, SASU SAMPSA MIKAEL
PEKKALA, MIKO AKSELI
RANTAHARJU, JANETTE EMILIA
SARJANOJA, EETU EEMELI
TOULLEC, TÉO VEIKKO
VÄISÄNEN, ELLA-MARIA KATRIINA
YLIKÄRPPÄ, SANTTU MIKO MATIAS

 

Ammattiopisto Lappia, Loue (Tervola)

Maatalousalan perustutkinto
APPELGRÉN, JASMIN ALEXSANDRA
AROLA, NENNA KAROLIINA
HOLSTILA, MOONA LEA ANNELI
KUKKALA, ELIAS HENRIK ALEKSI
KÄHKÖNEN, VENLA MARIA
LAHTINEN, ROOSA MARIA
LUKKARILA, SARA KAROLIINA
MIKKONEN, MOONA MARI
MÄMMIOJA, RIANNA TAIKA ILLUSIA
PANNIMAA, IISKO SIMO ANTTI
PELTTARI, KERTTU MARIA SUSANNA
SCHURAVLEFF, VILMA KAROLIINA
SIPILÄ, EMMI JOHANNA KAARINA
TENNIVAARA, JOHANNA MARKETTA
URPILAINEN, VANESSA ELISABET
ZAYAT, LAMA

 

Ammattiopisto Lappia, Muonio

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
LABBA, PAULUS ANDDE
LAHDENPERÄ, TIMI VELI
LEMINEN, JUHO VEIKKA SAMULI

Rakennusalan perustutkinto
HIUKKA, JAN KRISTIAN
HUUTOLA, NEEA HELENA
KORHONEN, KALLE VERNERI
KOSTET, EMIL VERNER
MUOTKA, MIIO SONAM
VIERELÄ, SAMUEL LENNI TUOMAS

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KEIMIÖNIEMI, NETTA INKA MATILDA
KOIVUNIEMI, VILMA ANNIKA
MÄKITALO, JANESSA PINJA PAULIINA
SIEPPI, HANNA FELICIA

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
BOBYLEV, ARSENII
PODKORYTOVA, DARIA
SIRKKA, ANNA SIIRI ELINA

Ajoneuvoalan perustutkinto
HEIKKILÄ, NIKO MATIAS
HUOVINEN, TOPI PEKKA OSKARI
KOSKENNIEMI, PAAVO ANTERO
RANTAKOKKO, VILHO EERIK
SINIKUMPU, MIKA KRISTIAN

 

Ammattiopisto Lappia, Rovaniemi

Turvallisuusalan perustutkinto
HARJU, EELI JALMARI
HARTIKAINEN, LAURA EMILIA
KANGAS, IDA-SOFIA KATARIINA
KIVILAHTI, MILLA KAROLIINA
KUJALA, IIDA MARIA AMALIA
LOHELA, EMMA-MARIA KEIJUKKA
MANSIKKA, MIKAEL HEIKKI
NISKA, SAANA MARIA
PIRTTILÄ, EEMELI JOHANNES PEKANPOIKA
POSTILA, WALLU JOHANNES ROBERT
PYLKKÄNEN, EETU OSKARI
PÖYKKÖ, PAJU TALVIKKI
TEPSA, ARTTU SAKARI
TERVO, NOORA MILJA PETRIINA
TIRRI, LILJA MUSTIKKA
TIURANIEMI, DANIELI ALEX
VUORIJÄRVI, REETTA SUSANNA

 

Ammattiopisto Lappia, Pop & Jazz Konservatorio Lappia

Musiikin osaamisala (Musiikkialan perustutkinto)
PRUIKKONEN, VILMA ALIISIA
SAARI, JANNE ASLAK
VOLOVA, ALEKSANDRA

Musiikkiteknologian osaamisala (Musiikkialan perustutkinto)
VALKIAINEN, VALENTIN VALTERI
WUNDERINK, VENLA ALIISA

 

Ammattiopisto Lappia, Tornio

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
KANGASNIEMI, ANNI OLIVIA
KUJANSUU, JENINA JULIA ALEXANDRA

Elintarvikealan perustutkinto
AIKIO, AADA MAARET
ERIKSON, DARIA
KUOSMANEN, KATI MAARIT HANNELE
VUOKILA, HILLA-MARIA
ZAYAT, REEMA

Kaivosalan perustutkinto
AATSINKI, EETU-KALLE
HAAPALA, ANTTO KALEVI KRISTIAN
HORNEMAN, ANTTON PEKKA
ISTO, SOFIA OLIVIA
JÄNKÄLÄ, PAULIINA TIINA MARIA
KATISKO, KONSTA KALERVO
KINNUNEN, VILI HANNU VILJAMI
KORKEAMAA, JUHO TAPANI
LINNA, VILJAMI ALEKSANTERI
MURSU, TATU MATIAS ILARI
NISKALA, RONI VALTTERI
PALOKANGAS, SAKU JUHANI KRISTIAN
RAUVALA, TIINA MARIE
RISTIMÄKI, MATIAS ANSELM TAPIO
SIPONEN, EEMELI ALEKSIS
VILMI, ANNI JOHANNA
YLIKOTILA, NIKO HENRIK

Pintakäsittelyalan perustutkinto
ERONEN, HETA KRISTIINA
HILTUNEN, VILMA KAISA MARIA
KALLUNKI, EMILIA ISABELLA
KANTOJÄRVI, ESSI IIDA KAROLIINA
LAHDENPERÄ, WALTTERI OTTO EEMIL
LAMPINEN, JANNA LYYDIA
LUKKARILA, SINI KATARIINA
PEKKALA, PINJA PEPPIINA
PIHLAJAMAA, JASPER OLAVI ARTTURI
RAUTIAINEN, MINTTU MAIRE ANNIKKI
SAVELA, SELINA MICELLE ELINA
TOPPALA, NEA MARIA ELIINA
VÄHÄ, VEETI VILJAMI

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
ABUHAJJAJ, ABRAR M. A.
JYRKÄS, AINO JUULIA
JÄÄRNI, ELISA SOFIA
KOIVISTO, VILMA NEEA HANNELE
SÄYNÄJÄKANGAS, KARI ALEKSI
TALVISTE, KRISTIN
TEPPOLA, AADA EMILIA KYLLIKKI
UURTIMO, TITTI TERESA
VALTONEN, MASI ILARI

Liiketoiminnan perustutkinto
AL-KHULAIFAWI, NAJAH OUDA HUSSEIN
ANGERIA, ANNA EMILIA
HENTILÄ, EDITH MILENA
JÄÄRNI, EERIKA EMILIA
KERÄNEN, NEEA HELENA
KUE, EH HSER TI KWA LAH JOE
LUKKARILA, SOFIA WILHELMIINA
MÄÄTTÄ, SAAGA LILJA KYLLIKKI
SAVIKUJA, JUUSO ALEKSI
VAARA, MIISA JOSEFINA

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
ABUHAJJAJ, AHMED M. A.
KRONQVIST, NINA MARIA
MYLLYKOSKI, MERI HELENA
PESTRIKOVA, ARINA
RAUTIAINEN, TINO VILJAMI
TIENSUU, JULIA MINTTU-MARIA

Teknisen suunnittelun perustutkinto
RAUVALA, JESSICA AINO
RIIKKULA, VERNERI JOHAN JUHANI
SÖDERSTRÖM, MIRO MAXIMILLIAN

Rakennusalan perustutkinto
ALAJAS, EETU ALEKSI
BAIN, CAMERON JOONAS
BLOMSTER, RONI JUHO TAPANI
HIETALA, JANNE ERIK OLAVI
HUHTALO, PAAVO HENRIK
JYRKÄS, JONNE JUHANI
KEISU, EETU ALEKSI
KRISTO, ONNI AUKUSTI
KÄMÄRÄINEN, PETTER ANTTI VILHELM
MATTINEN, MIKLAS KAUKO MIKAEL
SALMI, VILLE VEETI OLAVI
SUPAOSAN, PRAMSUK
VIITAVAARA, LEONARD OTTO BENJAMIN
WIMAN, NOOA ANTTON
VIRKKULA, MIIKA TAPANI KRISTIAN

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
ABDI MOHAMMED, UBAH
TIMONEN, TARU AMALIA
UTUNEN, JEMINA EMMA CAROLINA

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
ARGILLANDER, TOMMY MIKAEL
HEIDARI, AKBAR
RIIKONEN, JULIUS KRISTER

Kuvallisen ilmaisun osaamisala (Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto)
AITTAMAA, VEERA KRISTIINA
KIRJAVAINEN, MILO MATIAS
KOKKONIEMI, SINI JULIA
LINTULA, LAURA KATARIINA
OVASKA, SALLA TUULIA
PUUMALAINEN, SARA IISA ELISABET
RANTA, SILJA LIISA MARIA
VIITAVAARA, VENLA SOFIA

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
ALAMÄKI, JUHO PETTERI
HUHTA, VELI PAULI KALEVI
ISOKANGAS, JESSE MATIAS
KEINÄNEN, ROOPE VALTTERI
KIVELÄ, EEMELI FELIX
KNUUTI, MARKUS ARTO OLAVI
LEHTO, LAURI JOHANNES
LEPPÄLÄ, IIRO SAMUEL
MARTTILA, PETRA MARJO ELINA
PIETIKÄINEN, ONNI ILMARI
PUKERO, PEETU ERKKI OLAVI
PULKKINEN, EETU OLAVI
RAJANDER, JOONAS ONNI ANTON
SALONIEMI, OSSI PETTERI
SÄRKELÄ, VEETI ELIAS EDVARD
TEPPOLA, KASPERI LEO TAPIO
TILJA, NIKO PETTERI
UUSITALO, HEIKKI ANTTI IISAKKI

Turvallisuusalan perustutkinto
HELISTENKANGAS, ANTON MIKAEL
HYVÄRINEN, SAKU TUOMAS ARTTURI
KALANDER, EELIS OSKARI
KANTOJÄRVI, CILLA ANGELINA
KHEA, RI HSA PAW
KOUKKARI, SOFIA KRISTIINA
MÄKIKANGAS, TONI HENRIK
PALOSAARI, JENNA EVELIINA
RIMPELÄINEN, ANNELI LEMPI MARJATTA
SAY, BAY LAY GRAY HAM
TURK, MOHAMED

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
AHVENAINEN, ELIAS HANNU ALARIK
ALALUUSUA, FRANS ILMARI
HAIMILA, LEEVI ELMERI
HALTTU, SAULI ARTTURI
HEKKALA, JERE JUHANI
HILTUNEN, EETU OLAVI
HUALSITHAI, PHURIPHAT
HUHTA, JOONAS JUHANI MATIAS
JUNTTILA, JOONATAN ALEKSANTERI
JUNTTI, MIKKO JOHANNES
KALLIONIEMI, ROOPE MATIAS
KANGASNIEMI, EETU RASMUS OLAVI
KOSTIANDER, MARKUS VEIKKO
KRIGSHOLM, JENNA KAARINA
KUJANSUU, NIKLAS CHRISTIAN
KÄHKÖLÄ, MATIAS ANTERO
LANTTO, JUHO EELI ALEKSANTERI
LOHINIVA, OSKARI LAURI JUHANI
MÄKIMAA, HENRI SAMUEL
NEVALAINEN, ARTTU SAKARI
NGA, ZWE CHI OO
POHJANEN, MATIAS JUHANI
RUNDGREN JÄRLSTRÖM, KASPER IMMANUEL
SARASTAMO, HANNU MIKAEL
TUUKKANEN, EPPU VERNERI
TUULANIEMI, TUOMAS SAKARI
VÄISÄNEN, VILHO HENRIK OSKARI
ÄIJÄLÄ, HERKKO PENTTI-ARTTURI MARKUNPOIKA