Valmistuneet

Valmistuneet

 

Lämpimät onnittelumme kaikille valmistuneille! Listassa ovat kevätlukukaudella 2020 valmistuneet, jotka ovat antaneet nimen julkaisuun luvan. Onnittelumme myös stipendien saajille!

 
Kemi | Loue | Muonio | RovaniemiTornio | Stipendit


Kemi

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Aarnio Oskari, Tornio
Harju Lassi, Kemi
Hast Tero, Kemi
Koukkula Ville, Kemi
Mohammed Rashid Dilshad, Tornio
Pentinsaari Teemu, Tornio
Ventelä Tatu, Kemi

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja
Keskitalo Sanni, Kemi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi
Kinnunen Lari, Kemi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Kulju Niina, Tornio 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
De Eh, Kemi
Helin Sanna, Kemi
Luaces Heiskala Adrian, Kemi
Vakkala Joni, Keminmaa

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Na Teeset, Kemi
Rimpeläinen Jenna, Kemi
Tissari Henna, Kemi

Kalatalouden perustutkinto, kalanjalostaja
Kumpumäki Kaisa, Oulu

Kalatalouden perustutkinto, kalanviljelijä
Puhakka Taija, Keminmaa 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Lauri Nea, Kemi
Savimäki Maria, Kemi 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja, levyseppähitsaaja ja asentaja
Simoska Miikka, Simo 

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti
Hirttiö Minna, Rovaniemi
Järnfors Katja, Simo
Lassila Irina, Tornio
Rytilä Eeva, Kemi
Ylitalo Päivi, Rovaniemi

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja
Lalli Erkka, Tornio 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Pietilä Aleksi, Keminmaa
Saario Ville, Keminmaa
Vasara Mira, Tornio

Matkailualan perustutkinto, matka-asiantuntija
Kekäläinen, Sari Kemi
Niskanen Julia, Tornio 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja
Kutila Arttu, Kemi
Lampinen Janina, Tornio
Mattila Sara, Tornio
Rikkonen Selina, Keminmaa (kaksoistutkinto)

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija
Nykänen Suvi, Kemi

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Akola Tiia, Kemi
Juvonen Henry, Kemi
Jänkälä Erika, Keminmaa
Kahlos Antti, Kemi
Keinänen Stina, Tornio
Nieppola Joni, Kemi
Pulakka Kristian, Kemi
Rantamaula Pekka, Keminmaa
Rautio Tomi, Keminmaa
Saukkoriipi Elisa, Tornio
Sunnari Krista, Tornio
Ylitalo Tuomas, Ii

Puualan perustutkinto, puuseppä
Hannukainen Janne, Vaala
Mousavi Rohullah, Kemi

Puualan perustutkinto, teollisuuspuurakentaja
Tarvainen, Aki Kemi 

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä
Karvinen Niko, Kemi 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Angerias Jenna, Kemi
Rantala Saija, Kemi 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Ahvenlampi Julia, Kemi 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja
Ollonqvist Matias, Kemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ensihoito
Iisakka Milla, Tornio

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus
Böök Elina ,Keminmaa (kaksoistutkinto)
Hooli Maarit, Kemi
Kauppi Inka, Keminmaa (kaksoistutkinto)
Kourula Tanja, Kemi
Lahtinen Mira, Kemi
Moisanen Jonna, Kemi
Oikarinen Johanna, Kemi (kaksoistutkinto)
Räisänen Katri, Kemi
Vanhapiha Eva, Muonio 

Mielenterveys ja päihdetyö
Jakku Karri, Tornio
Knihtilä Marianne, Kemi
Kunnari Eevi, Kemi
Leiviskä Veijo, Tornio
Malila Sarianna, Kemi
Moilanen Kiia, Tornio
Palmroos-Salminen Ramona, Rovaniemi
Pulkkinen Reettamari, Kemi
Soikko Milla, Kemi
Väisänen Mikko, Kemi

Sairaanhoito ja huolenpito
Ahokas Jenni, Tornio
Hallikainen Emilia, Ylitornio (kaksoistutkinto)
Halttu Roosa, Simo
Harri Janika, Tornio
Hurtig Karoliina, Tornio
Kalasniemi Ella, Kemi
Kalliosalmi Lotta, Tornio
Kinnunen Lyydia, Tornio
Leinonen Pauliina, Keminmaa (kaksoistutkinto)
Maunu Inka, Keminmaa
Mäkelä Anni, Tornio
Niemi Emmi, Tornio (kaksoistutkinto)
Ranta Karoliina, Tervola
Ronkainen Eemeli, Keminmaa
Ronkainen Janne, Pello
Sirniö Emmi, Tornio
Turpeinen Tytti, Tornio

Vammaistyö
Haapa Raija, Keminmaa
Huhtala Minna, Tornio
Kokkinen Pauliina, Tornio
Kuismin Niko, Pello
Kuusisto Paula, Kemi
Luokkala Otto, Kemi
Myllyneva Kati, Tornio,
Oinas Ville, Tornio
Orajärvi Merja, Ylitornio
Salin Eve, Kemi
Vieltojärvi Inka-Saana, Oulu

Vanhustyö
Horttanainen Noora, Kemi
Keskitalo Leila, Kemi
Mehtälä Anu, Tornio
Mäki Noora, Tornio
Puolakka Janita, Simo
Schroderus Janica, Kemi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Haarala Jaakko, Keminmaa (kaksoistutkinto)
Seppälä Ella, Kemi
Sunnari Ville-Veikko, Kemi 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Jämsä Elias, Kemi
Matomaa Petteri, Simo
Nyman Tomi, Kemi
Penttilä Jarno, Simo
Simoska Joona, Simo
Ylikärppä Juuso, Kemi


Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Aksila Jasper, Kemi (kaksoistutkinto)
Anttila Mikael, Kemi
Kleh Hsar, Kemi
Lantto Erno, Tornio
Puumalainen Patrik, Tornio
Silvola Toni, Kemi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja
Juoperi Tommi, Kemi
Lehtonen Ollimatti, Kemi
Luomanperä Joonas, Kemi
Marjanen Arttu, Kemi
Pietilänaho Topi, Kemi
Toivanen Aaron, Kemi (kaksoistutkinto)
Viiri Atte, Keminmaa 

Henkilöautomekaanikon ammattitutkinto
Deere Wir Wir Khalif, Kemi 

Talotekniikan ammattitutkinto
Mustajärvi Heikki, Tornio 

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto
Anunti Antti Karungi, Ruotsi
Liikamaa Arto, Tornio
 

Loue

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja
Berg Suvi, Kemi
Eskelinen Justiina, Kemi
Halttu Venla, Kemi
Huhtanen Elsa, Ylitornio
Jokela Nora, Kemi
Karttunen Sofia, Kemi
Mettiäinen Saara, Rovaniemi
Mäkelä Jan, Keminmaa
Ohtamaa Jenna, Kemi
Pirneskoski Inka, Oulainen
Rantamäki Pirjo, Pello
Seppälä Brenda, Simo
Tuppurainen Mari, Posio
Yliaska Janita, Rovaniemi
Yli-Yrjänäinen, Taru Enontekiö 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä
Kangas Jere, Kemijärvi
Nevala Veeti, Keminmaa 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri
Heikkilä Tanja, Tervola
Keränen Elina, Keminmaa
Nikupeteri Maritta, Tervola
Sääskilahti-Jaatinen Sari, Rovaniemi
Törmälä Pirkko, Tornio

Eläintenhoidon ammattitutkinto
Kaikkonen Suvi, Suomussalmi
Lassila Marianne, Kemijärvi
Möttönen Satu, Vaala
Ollila Kirsi, Rovaniemi
Toikkanen Suvi, Rovaniemi
Valtanen Päivi, Helsinki

Muonio

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja
Friman Sanna, Kolari
Kangosjärvi Heidi, Muonio 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Battogtokh Batshur, Ulkomaat
Davidila Joonas, Muonio
Heikkilä Greta, Kolari
Luosujärvi Tapio, Kolari
Muotka Aku, Muonio 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Takalo Ronja, Muonio 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Vanhustyö
Heikkilä Jenni, Kolari
Uutela Anne, Kittilä

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Kuru Joni, Muonio
Niemelä Ville, Muonio
Rauhala Juho, Muonio 

Luontoalan ammattitutkinto
Köngäs Marja, Kittilä


 
Rovaniemi

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Salmela Sami, Liminka 


 
Tornio

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti
Guttorm Márjá, Oulu
Kultanen Janette, Salla (kolmoistutkinto)
Uusitalo Joonas, Kemi (kaksoistutkinto)

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Holappa Teija, Keminmaa
Jokela Fanny, Keminmaa
Jylhänkangas Henna, Keminmaa (kaksoistutkinto)
Suppo Roosa-Maria, Tornio
Tallgren Aini, Tornio (kaksoistutkinto)
Tolonen Henna, Ylitornio (kaksoistutkinto) 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Alamäki Matias, Tornio
Pallari Iida, Tornio 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Heinikoski Hanna, Tornio
Kantola Laura, Tornio
Tapio Linda, Tornio 

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies
Alatalo Janne, Tornio
Heikkinen Maija, Kemi
Hietala Juho, Tornio
Juusola Vili-Valtteri, Tornio
Koivisto Nina, Ylitornio
Koivisto Nina, Ylitornio
Korpi Minna, Ylitornio
Korpi Minna, Ylitornio
Liikamaa Benjami, Kolari
Mäkinen Arttu, Tornio
Pannimaa Jere, Tornio
Puijola Perttu, Tornio

Kaivosalan perustutkinto, rikastaja
Katisko Niclas, Keminmaa
Mantovaara Jouni, Kittilä
Perkaus Eemeli, Tornio
Vaattovaara Konsta, Kolari

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies ja rikastaja
Alasuutari Joonas, Keminmaa

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja ja levyseppähitsaaja
Lilja Ari, Tornio (kaksoistutkinto)
Niska Hugo, Tornio (kaksoistutkinto)
Prusila Nico, Keminmaa

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja
Huotari Roni, Tornio
Häkkinen Taneli-Matias, Kemi
Karjanmaa Ville, Keminmaa
Kvist Jonne, Tornio
Nevalainen Amanda, Tornio
Väyrynen Fabian, Tornio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Barsk Jere, Tornio
Eero Samuel, Tornio
Hast Onni, Tornio
Jussi Sami, Tornio
Kangas Aaro, Tornio
Kinnunen Joona, Tornio
Pohjanen Niko, Tornio
Sadinmaa Jonne, Tornio
Tapio Jere, Tornio
Ylitalo Ville, Tornio 

Kuvallisen ilmaisen perustutkinto, kuva-artesaani
Hanhisuanto Jonna, Ii
Huttu Henna, Simo
Liikanen Niklas, Ylitornio
Marjanen Jonna, Kemi
Salaheddine Noora, Kemi
Toivanen Venla, Tampere 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Happonen Sallariina, Kemi
Höynälä Silja, Tornio
Leinonen Minna, Keminmaa (kaksoistutkinto)
Ruonavaara Pyry, Keminmaa (kaksoistutkinto) 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Keinänen Erica, Tornio
Miettunen Tiia, Kemi
Risto Jenita, Tornio (kaksoistutkinto) 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Kajanne Fanni, Tornio
Tapio Anne, Kemi 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun toteuttaja
Artimovich Lilia, Kemi
Koivisto Erika, Kauhajoki
Ylijurva Marjukka, Tornio 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja
Holappa Ida-Sofia, Oulu
Kauppinen Miikka, Kemi
Koivunen Eveliina, Kemi
Leinonen Marian, Oulu
Nikurautio Elisa, Keminmaa
Pakanen Jenni, Kemi
Paukkeri Jonne, Ii 

Musiikkialan perustutkinto, muusikko
Juusola Katri, Tornio
Mesilaakso Anni, Tornio
Nilsén Henri, Keminmaa
Puljujärvi Jarkko, Sodankylä
Raudaskoski Hannu, Rovaniemi
Sarvi Janne, Tornio
Vaara Ramina, Tornio 

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologi
Jutila Severi, Ylivieska
Köngäs Sami, Tornio
Mäensivu Jarkko, Rovaniemi 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Arttijeff Kiia, Kemi
Kuoppala Kiia, Kemi
Mustajärvi Noora, Tornio
Raappana Joona, Tornio
Sevander Minna, Oulu
Tiiro Tanja, Tornio (kaksoistutkinto)
Uusitalo Milla, Tornio (kaksoistutkinto)

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja
Nalli Noora, Tornio

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Häkkinen Laura, Tornio
Kujansuu Jimi, Ylitornio
Pietiläinen Samu, Tornio
Tapio Lauri, Tornio

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Maung Cho Cho, Kemi
Puominen Jenni, Tornio
Ulkuniemi Janne, Tornio

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Eronen Markus, Ylitornio 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Ailinpieti Sami, Tornio
Koppari Kalle, Tornio
Kvist Erik, Tornio
Lilleberg Nico, Tornio
Rantala Tuomas, Tornio
Reinikainen Eetu, Tornio
Rousu Akseli, Ylitornio
Valo Henrik, Tornio (kaksoistutkinto)
Virta Mikko, Tornio (kaksoistutkinto)
Vuolo Hannu, Oulu 

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti
Kiuttu Tanja, Tornio
Mäntynen Kari, Rovaniemi
Puotiniemi Erkki, Keminmaa
Saarijärvi Riku, Rovaniemi
Turunen Maira, Tornio
Vilppola Saija, Tornio 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
Ahokas Pauliina, Tornio (kaksoistutkinto)
Alhamwi Ahmad, Kemi
Anttila Jenni, Simo
Koivisto Niklas, Tornio
Laevens Aleksi, Kemijärvi
Lakkala Joni, Kemi
Lassila Jonne, Tornio

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Alakunnas Nico, Rovaniemi
Kalander Henrik, Tornio
Kekäle Milla, Rovaniemi
Rautio Matias, Tornio
Tokola Eemil, Mäntsälä
Törmänen Jutta, Kemijärvi

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Barsk Tanja, Kemi
Mykkälä Katja, Tornio
Tamminen Minna, Kemi

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Alamäki Johanna, Tornio
Halonen Outi, Keminmaa
Hänninen Sami, Oulu
Höynälä Sannamari, Keminmaa
Karakko Aila, Pello
Lehtinen Sasa, Tornio
Marttala Carita, Kolari
Oljakka Seija, Kemi
Paasivirta Katja, Rovaniemi
Reponen Esa, Tornio
Sirkka Kati, Pello
Svenn Marjatta, Kolari
Tikkanen Jesse, Tornio
Torkell Jenni, Keminmaa

Media-alan ammattitutkinto
Askonen Iina, Pello
Kerkelä Iiro, Rovaniemi
Keskipoikela Milla, Rovaniemi
Lahtinen-Fagerholm Kaarina, Rovaniemi
Lukkari Miina, Kajaani
Muranen Ville, Rovaniemi
Mäkiranta Mari, Rovaniemi
Nykänen Leena, Rovaniemi
Orbinski Tiina, Oulu
Rautiainen Eveliina, Rovaniemi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Alapalosaari Jesse, Tornio
Erikson Elena, Tornio
Jänkälä Sanna, Kemi
Korva Ulla, Simo
Miettunen Leila, Ii
Mustajärvi Seija, Tornio
Rauvala Tarja, Tornio
Vakkala Riikka, Kemi 

Valokuvaajan ammattitutkinto
Chazalmartin Susanna, Kemi
Huttunen Laura, Juuka
Kemppainen Annamari, Oulu
Linkoneva Sampo, Mänttä-Vilppula

Johtamisen erikoisammattitutkinto
Hemming Saana, Keminmaa
Höynälä Tiina, Tornio
Kallio Heli, Tornio
Konola-Jokinen Tarja, Tornio
Koskela Janne, Rovaniemi
Kvist Jaakko, Kemi
Lampiaho Timo, Oulu
Mankkinen Ville, Oulu
Martinviita Arja, Kemi
Matinlassi Hannele, Keminmaa
Nousiainen Esko, Kemi
Nurminen Heikki, Rovaniemi
Ryhänen Jukka, Kemi
Saari Sinikka, Tornio
Salminen Tiina, Kittilä
Saransalmi Anne-Maaria, Ulkomaat
Varonen Tuula, Keminmaa

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Alamäki Tiina, Kemi
Grönvall Margit, Keminmaa
Rauma Tapio, Keminmaa
Rytkönen Tuija, Kemi,
Suoperä Minna, Tornio 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto
Haapapuro Hanna-Leena, Tornio
 
 
Muista oppilaitoksista valmistuneet Lappian ammatti- ja erikoisammattitutkinto-opiskelijat

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Putkonen Elina, Tornio


Eläintenhoidon ammattitutkinto, klinikkaeläinhoitaja
Panula Sonja, Kemi
 
Isännöinnin ammattitutkinto
Antikka Laura, Ylitornio

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto
Guevara Javier, Pello
Haapamäki Tiina, Kemi
Korkala Paula, Keminmaa
Nahkiaisoja Marjo, Tornio
Orre Pirjo, Tornio
Uusimaa Leena, Tornio

Liiketoiminnan ammattitutkinto, taloushallinnon osaamisala
Lammi Terhi, Keminmaa
Rajaniemi Marisa, Simo

Liikunnan ja valmennuksen ammattitutkinto
Mäki Niina, Kemi

Raskaskalustomekaanikon ammattitutkinto
Raappana Jarkko, Kempele

Taloushallinnon ammattitutkinto
Hirvonen Maria, Tornio

Tekniikan erikoisammattitutkinto
Hopponen Antti, Outokumpu
Talma Petri, Kemi

Tullialan ammattitutkinto
Karjanmaa Riitta, Keminmaa

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto
Buska Marjut, Kemi
Hakala Riitta, Kemi
Hiltunen Johanna, Ylitornio
Jaakkola Kirsti, Kemi
Kehusmaa Satu, Kemi
Leinonen Anna-Maija, Kemi
Leinonen Tarja, Tervola
Nahkiaisoja Riitta, Kemi
Oinas Kati, Tervola
Ollikkala Maija, Ylitornio
Puikko Piia, Kemi
Pulkkinen Maarit, Kemi
Selmgren Seppo, Keminmaa
Vaattovaara Saara, Tornio
Viinikka Maria, Kemi
Ylisaukko-oja Tuula, Pello

Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto
Saarenpää Ella, Oulu
 

 

Stipendit

 

Kemi
Aarnio Oskari, Kemin Autokorjaamotyöntekijäin ammattiosasto ry
Aitto-oja Minna, Outokumpu Stainless oy
Aksila Jasper, Ammattiopisto Lappia
Ala Juulia, Ammattiopisto Lappia
Ala Juulia, Tornion Sairaskotisäätiö
Alaniemi Nea, Tornion Sairaskotisäätiö
Erkheikki Emilia, Ammattiopisto Lappia
Haapaniemi Toni, Kuivaniemen Yrittäjät R.Y.
Harju Lassi, Tojo-Auto, Auto Aho Oy
Harju Tomi, Outokumpu Stainless oy
Hast Tero, Länsi-Pohjan Autoteknillinen Yhdistys ry
Heinikoski Akseli, Kuivaniemen Yrittäjät R.Y.
Hirttiö Minna, Pohjois-Suomen Laboratorioalan Yhdistys ry
Holopainen Ilpo, Varaosa T. Paakkari
Huhta Sanni, Paperiliiton Kemin os no:33 ry
Johansson Tom, Hätälä Oy
Jokinen Eemeli, Ammattiopisto Lappia
Jänkälä Erika, Ammattiopisto Lappia
Järvinen Siru, Tornion Sairaskotisäätiö
Kallaanvaara Joonas, Tornion Sairaskotisäätiö
Kalliosalmi Markus, Ammattiopisto Lappia
Kamenskii Igor, Kemin Lasten ja Nuorten Kulttuurituki Yhdistys
Karhumaa Mikael, Kemin Autokorjaamotyöntekijäin ammattiosasto ry
Kehusmaa Hanna, Ammattiopisto Lappia
Koukkula Joonas, Ammattiopisto Lappia
Kumpumäki Kaisa, Ammattiopisto Lappia
Lakso Henna, Ammattiopisto Lappia
Lalli Jani, Ammattiopisto Lappia
Lammassaari Jenni, Metsä Group Kemin tehtaat
Lammi Miika, Pentti Leipälän stipendirahasto
Lukkarila Sofia, Tornion Sairaskotisäätiö
Martimo Emilia, Ammattiopisto Lappia
Martin Pirita, Ammattiopisto Lappia
Matomaa Petteri, SLO Oy
Mattila Sara, Ammattiopisto Lappia
Maunu Julius, Kemin Autopalvelu Oy / Ojanperä
Mylly Rony-Valtteri, Ammattiopisto Lappia
Myllykoski Joni, Outokumpu Stainless oy
Mäkkeli Miia, Outokumpu Stainless oy
Nyman Tomi, SLO Oy
Ollikainen Konsta, Kuivaniemen Yrittäjät R.Y.
Ollila Esa, Ammattiopisto Lappia
Pentinsaari Teemu, Länsi-Lapin Autoalan Liikkeiden Yhdistys ry
Perälä Otto, Ammattiopisto Lappia
Pietilänaho Topi, Ammattiopisto Lappia
Pirneskoski Aatu, Ammattiopisto Lappia
Posti Jasper, Länsi-Lapin Autoalan Liikkeiden Yhdistys ry
Pulakka Jere, Stora Enso Veitsiluoto Oy
Pulakka Kristian, Ammattiopisto Lappia
Rimpeläinen Jenna, Ammattiopisto Lappia
Röyttä Veikka, Ammattiopisto Lappia
Saarela Emilia, Ammattiopisto Lappia
Seppälä Tatu, Stora Enso Veitsiluoto Oy
Similä Mervi, Ammattiopisto Lappia
Simoska Joona, Ammattiopisto Lappia
Simoska Miikka, Stipendirahasto Ruotsalainen Kari
Sirviö Nikita, Ammattiopisto Lappia
Takkunen Eemeli, Ammattiopisto Lappia
Tapio Sami, Ammattiopisto Lappia
Tarvainen Aki, Ammattiopisto Lappia
Tirroniemi Elisa, Ammattiopisto Lappia
Toivonen Aaron, Ammattiopisto Lappia
Uusitalo Pekka, Ammattiopisto Lappia
Vakkala Joni, Ammattiopisto Lappia
Varajärvi Antti, Ammattiopisto Lappia
Vuorisalo Joni, Ammattiopisto Lappia
Ylitalo Päivi, Ammattiopisto Lappia
Ylitalo Tuomas, Stora Enso Veitsiluoto Oy
Zangirova Albania, Tornion Sairaskotisäätiö

Kemi hyvinvointiala
Harri Janika, Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry
Kauppi Inka, Ammattiopisto Lappia
Keskitalo Piia, Ammattiopisto Lappia
Kinnunen Lyydia, Ammattiopisto Lappia
Klaavuniemi Piia, Ammattiopisto Lappia
Kristo Sirpa, Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry
Laihola Marita, Ammattiopisto Lappia
Leinonen Pauliina, Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry
Moisanen Jonna, SuPerin Yksi elämä -terveystalkoot
Niemi Emmi, Kemi-Tornio Zonta-kerho ry
Ollonqvist Matias, Pentti Leipälän stipendirahasto
Patokoski Pilvi, Ammattiopisto Lappia
Pätsi Karoliina, Ammattiopisto Lappia
Salin Eve, Ammattiopisto Lappia
Sipola Katariina, Ammattiopisto Lappia
Sirniö Emmi, Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry
Syrjä Mira, Ammattiopisto Lappia
Vanhapiha Eva, Ammattiopisto Lappia
Vuontisjärvi Milla, Ammattiopisto Lappia
Ylisuvanto Marianne, Kuivaniemen yrittäjät

Loue
Eskelinen Justiina, Ida ja Ville Aulan stipendirahasto
Huhtanen Elsa, Ida ja Ville Aulan stipendirahasto
Kangas Jere, Ida ja Ville Aulan stipendirahasto
Karttunen Sofia, Vaajoensuu Erkki stipendirahasto
Keränen Elina, Vaajoensuu Erkki stipendirahasto
Pikkarainen Maisa, Lapin maaseutuopiston Tervolan toimipaikan stipendirahasto
Pokela Marjut, Vaajoensuu Erkki stipendirahasto
Rantamäki Pirjo, K-maatalous J. Paakkolanvaara stipendirahasto
Seppälä Brenda, Vaajoensuu Erkki stipendirahasto
Yli-Yrjänäinen Taru, K-maatalous J. Paakkolanvaara stipendirahasto

Muonio
Alaniemi Niko, Ammattiopisto Lappia
Aska Joonas, LionsClub Muonio
Battogtokh Batsur, Ammattiopisto Lappia
Erdmanczyk Saina, Ammattiopisto Lappia
Friman Sanna, Ammattiopisto Lappia
Heikkilä Greta, LionsClub Muonio
Heikkilä Jenni, Super
Hintermeier Barbara, Muonion Martat
Horneman Oskar, Ammattiopisto Lappia
Ignatius Olli, LionsClub Muonio
Immonen Romeo, Muonion Martat
Kangosjärvi Heidi, LionsLadyt
Muotka Mikko, LionsClub Muonio
Rauhala Eemeli, Ammattiopisto Lappia
Rauhala Juho, Ammattiopisto Lappia
Uutela Anne, Tehy

Rovaniemi
Köngäs Arttu, Ammattiopisto Lappia
Pirttijärvi Arvi, Ammattiopisto Lappia
 

Tornio
Ahokas Pauliina, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Alamäki Matias, Kemin Tuoretuote Oy
Alhamwi Ahmad, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Arponen Olli, Ammattiopisto Lappia
Goudarzi Nazi, Ammattiopisto Lappia
Gurkalova Liisa, Ammattiopisto Lappia
Halonen Katju, Ammattiopisto Lappia
Heikkinen Lilja, Rovaniemen Väri ja Matto Oy
Heinikoski Hanna, Ammattiopisto Lappia
Hietala Juho, Ammattiopisto Lappia
Hiltula Viivi, Tervolan kotiteollisuus kannatusyhdistys
Hiltunen Ella, Tornion Vuokra-asunnot OY
Hirsikangas Lotta, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Holopainen Oili, Pentti Leipälän stipendirahasto
Hosio Niina, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Huotari Roni, Ammattiopisto Lappia
Hurskainen Merja, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Hurtig Julia, Outokumpu Stainless Oy
Häkkinen Laura, Ammattiopisto Lappia
Höynälä Silja, Ammattiopisto Lappia
Illikainen Milla, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Illman Tuomo, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Juvani Merja, Väriraitti Oy
Jylhänkangas Henna, Ammattiopisto Lappia
Jylkäs Tuukka, LC Tornio Pudas ry
Jylkäs Tuukka, Rakennusliiton Tornion ammattiosasto
Jääskö Arttu, LC Tornio Pudas ry
Kajanne Fanni, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Kangas Aaro, Ammattiopisto Lappia
Kaniin Topias, Ammattiopisto Lappia
Kantola Laura, Fredman Group
Kekäle Milla, STSEC Oy
Kilpeläinen Petri, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Kiuttu Tanja, Ammattiopisto Lappia
Koivisto Erika, Ammattiopisto Lappia
Koivisto Leevi, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Koivuniemi Teemu, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Kokkinen Milja, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Koponen Silja, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Kronqvist Henri, SAK:n Tornionseudun Paikallisjärjestö ry
Kultanen Janette, Ammattiopisto Lappia
Kumpula Karoliina, Ammattiopisto Lappia
Kurvinen Eetu, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Kvist Erik, Outokumpu Stainless Oy
Laine Terhi, Ammattiopisto Lappia
Laitila Emma, Ammattiopisto Lappia
Lakkala Joni, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Lassila Jonne, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Leinonen Marian, Ammattiopisto Lappia
Leppälä Jasper, Ammattiopisto Lappia
Leppälä Jasper, Ammattiopisto Lappia
Liikanen Niklas, Lappia, Viestintä- ja markkinointipalvelut
Lilja Ari, tavarastipendi, Kantojärven Metalli Oy 
Lilia Artimovich, Mehiläinen Länsi-Pohja
Lilleberg Nico, Polar-Automaatio Oy
Lilleberg Nico, Ammattiopisto Lappia
Majuri Eemil, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Marjanen Jonna, Lappia, Viestintä- ja markkinointipalvelut
Marjeta Eemil, Ammattiopisto Lappia
Mellenius Venla, Ammattiopisto Lappia
Muhabbet Altundal, Ammattiopisto Lappia
Myllyneva Eerika, Ammattiopisto Lappia
Mäensivu Jarkko, Ammattiopisto Lappia
Mäkinen Ukko-Pekka, Pentti Leipälän stipendirahasto
Mäkitalo Jemina, LC Tornio Pudas ry
Määttä Jaro, Aineen Taidemuseo
Nevalainen Amanda, Outokumpu Stainless Oy
Nikurautio Elisa, Lappia, Viestintä- ja markkinointipalvelut
Nilsén Henri, Ammattiopisto Lappia
Nättilä Janika, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Ojala Nea, Laila Ponkalan stipendirahasto
Paakki Emma, Ammattiopisto Lappia
Pallari Iida, Ammattiopisto Lappia
Partanen Eerik, Ammattiopisto Lappia
Partanen Niilo, LC Tornio Pudas ry
Partanen Niilo, Ammattiopisto Lappia
Paukkeri Jonne, Ammattiopisto Lappia
Pelimanni Veeti, LC Tornio Pudas ry
Pietikäinen Aada, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Pietiläinen Samu, Tornion Rakennusmestarit ja -insinöörit AMK ry
Puominen Jenni, Ammattiopisto Lappia
Pääkkönen Paavo, Ammattiopisto Lappia
Rantala Tuomas, Ammattiopisto Lappia
Rautio Matias, STSEC Oy
Reinikainen Eetu, Ammattiopisto Lappia
Setälä Iivo, Ammattiopisto Lappia
Sihvonen Juho, Ammattiopisto Lappia
Sipola Tomi, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Sorvoja Kati, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Sundelin Nella, Ammattiopisto Lappia
Syväniemi Jouni, Ammattiopisto Lappia
Takkinen Jari Olavi, Vailahden muistorahasto
Tallgren Aini, Ammattiopisto Lappia
Tamminen Minna, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Tennivaara Tomi, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Tervahauta Iivari, LC Tornio Pudas ry
Toivanen Venla, Mehiläinen Länsi-Pohja
Tokola Eemil, Sammutinhuolto Redi Oy
Tolonen Henna, Ammattiopisto Lappia
Törmänen Jutta, STSEC Oy
Unga Vilma, Ammattiopisto Lappia
Uusitalo Joonas, Arctic Emotions Oy
Uusitalo Ronja, Ammattiopisto Lappia
Vakkala Otto, Tornion LT-instituutin stipendirahasto
Vevik Marie Tornion, LT-instituutin stipendirahasto
Vierimaa Eveliina, Aineen Taidemuseo
Viiri Kalle, Ammattiopisto Lappia
Vuolo Hannu, SAK:n Tornionseudun Paikallisjärjestö ry
Ylijurva Marjukka, Mehiläinen Länsi-Pohja
Ylitolonen Minna, Ammattiopisto Lappia