Opiskelijoiksi valitut

Opiskelijoiksi valitut

Listassa on kevään 2017 yhteishaussa Lappiaan opiskelijoiksi valitut, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisemiseen nettisivuilla.

Tervetuloa Lappiaan! Saat vielä erillisen kutsukirjeen postitse. Palauta opiskelupaikan vastaanottoilmoitus meille viimeistään 29.6.2017. Jos et tullut valituksi, saat lisätietoja vapaista opiskelupaikoista Lappian hakutoimistosta puhelinnumerosta 050 310 9260 tai netistä.

 

Kemi, Hyvinvointiala| Kemi, Kivikangas | Kemi, Sammonkatu | Loue, Tervola | Muonio | Tornio | Tornio, Pop & Jazz Konservatorio Lappia

 

Kemi, Hyvinvointiala

Hiusalan perustutkinto, pk

Hynninen, Jasmin Alexandra Maria
Kauhanen, Julia Karoliina
Kela, Jenna Julia Mirjami
Keskitalo, Sanni Siiri Maria
Kokkonen, Julianne Eeva Maria
Moilanen, Pinja Meri Tuulia
Reis, Nita Juliana Angelica

Hiusalan perustutkinto, yo

Mattila, Nelly Wilhelmiina

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Hoikka, Sanni Kristiina
Kaikkonen, Titta-Noora Marketta
Keskitalo, Johanna Kristiina
Lauri, Nea Sofia
Lotvonen, Anniina Satu Maria
Remes, Evida Emilia Aleksandra
Vartio, Emma Karoliina

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, yo

Kaarre, Miia Henrietta
Ravander, Laura Emilia
Vuokila, Ida-Sofia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Abdirahman, Farhiya Sheekh
Adeli, Mohammad
Alaluusua, Tea Juli
Alatalo, Sofia Elisa
Autio, Avella Anu Maria
Bozkurt, Elias Jonathan
Brundeldt, Saga-Samira Angeli
Hanhisuanto, Eve Marie
Harri, Janika Olga Katriina
Hoikka, Anni Maria Katariina
Hurtig, Karoliina Emilia
Isto, Iiro Mikael
Juusola, Aada Alina
Kalliosalmi, Lotta Emilia
Karvonen, Anita Katariina
Kekäläinen, Noora Sofia
Kinnunen, Lyydia Elviira
Kokkonen, Janika Pia Kristiina
Korteniemi, Emma Alexandra
Koskela, Iida Alisa
Kovanen, Selina Marjatta
Kumpulainen, Sofia Karoliina
Kuusela, Suvi Johanna
Kuusisto, Ida Maarit
Kämäräinen, Aino-Riikka Eveliina
Laclau Monsalvo, Yanina Micaela
Leinonen, Tiia Aliisa Anniina
Luokkala, Otto Emil
Moilanen, Emilia Sanna Marjaana
Mokko, Maria Johanna
Mäkelä, Minttu Maarit
Mäki, Jeannet Julia
Määttä, Krista Susanna
Onkalo, Viivi Helena
Pekkala, Eemil Johannes
Pekkala, Leevi Juhani
Portimojärvi, Henna Olivia
Pyörälä, Iida Pauliina
Rousu, Hannele Senja Esteri
Suhonen, Juho Jouko Joonatan
Syrjä, Noora Maarit Lydia
Torvinen, Konsta Eemeli
Vainio, Emma Pinja Aleksandra
Viitavaara, Johannes Rudolf Petteri
Ylimäki, Anni Aurora
Yrjänheikki, Viivi Maria

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Alatalo, Sami-Aleksi
Krigsholm, Niia Maria

 

Kemi, Kivikangas

Autoalan perustutkinto, pk

Ahmed, Hassan Hussein
Eerikkilä, Juuso Markus Sebastian
Immonen, Santeri Nuutti Mikael
Kamenskii, Igor
Kärpänen, Eetu Unto Antero
Musikatan, Vaiyakorn
Nevanperä, Jere Antero
Niemi, Roni Raimonpoika
Nurkkala, Santeri Eetu Mikael
Posti, Jasper Leonard
Puzakov, Anatoly
Raate, Valtteri Juhani
Schwatrz, Hemmi Rikhard Kasimir
Tauriainen, Petteri Jaakko Juhani
Tuppurainen, Jere Juhani

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Alatorvinen, Johanna Maria
Aula, Anu Kristiina
De, Eh Gay Eh Ree
Lampela, Niko Antero
Mustaniemi, Ville Juho Eerik
Mylly, Sallamari Katariina
Mäki, Roosa-Maria Kristiina
Poussu, Anna Matleena
Rimpeläinen, Jenna Jasmiina
Tissari, Henna Johanna
Wass, Carita Nea Anneli

Kalatalouden perustutkinto, pk

Hartikainen, Mikko Oskari

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Ervasti, Joni Pekka Juhanpoika
Grahn, Jere Jasper
Huhtanen, Arttu Aukusti
Kupari, Johannes Artturi
Ollikainen, Konsta Nikolai
Simoska, Miikka Veijo Antero

Matkailualan perustutkinto, pk

Heinonen, Ronja Katariina
Kelottijärvi, Laura Hanna Maria
Liljamaa, Venla Anniina
Salmi, Olga Hilda Katariina
Savimäki, Maria Eliina

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk

Hildén, Patrik Kustaa Aleksanteri
Korhonen, Ville Juhani
Koskela, Sami Petteri Immanuel
Myllymäki, Olli Matti
Pekkala, Henrik Sakari
Pulakka, Jere Daniel Jeremias
Roivainen, Toni Eerikki
Seppälä, Tatu Matias Viljami
Törrönen, Olli Martti Tapani
Ylitalo, Tuomas Henrik Benjamin

Sähkö- ja automaatioteknikkan perustutkinto, pk

Antonov, Dimitar
Eerikkilä, Marika Kristiina
Hämäläinen, Saku Juhani
Jämsä, Elias Aki Viljami
Kalasniemi, Eelis Aapo Johannes
Koivumäki, Juuso Antero Alarik
Lammi, Niklas Juhani
Miinala, Jere Antero
Nyman, Tomi Markus
Viiri, Saku Tapani
Ylikärppä, Juuso Erik Matias

Sähkö- ja automaatioteknikkan perustutkinto, yo

Ollinmäki, Tuomas Aarne Johannes

Talotekniikan perustutkinto, pk

Kaartinen, Janne Petteri
Kalliosalmi, Markus Arvid
Kvist, Arttu Olavi Johannes
Parind, Marcus Christofer
Savikurki, Tatu Henrik

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk

Koivisto, Arttu Mikael
Marjanen, Arttu Eemeli
Pennanen, Gabriel Aleksanteri Nikodemus
Pitkäkari, Sami Juhani
Ranta, Eetu Aleksi Olavi
Tuunainen, Ville Sakari
Viiri, Atte Eemeli

 

Kemi, Sammonkatu

Puualan perustutkinto, pk

Heinikoski, Silja Sofia Karoliina

 

Loue, Tervola

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoidon osaamisala, pk

Jokela, Nora Maria
Kallaanvaara, Jere Antero Kristian
Kaniin, Linnea Dagmar
Karttunen, Sofia Marjatta Katariina
Kiviharju, Hanne Kristiina
Kähönen, Ella Maria
Ohtamaa, Jenna Emilia Kaarina
Piippo, Friida Elisa
Pikkarainen, Maisa Sofia
Pikkarainen, Melisa Maria
Salla, Suvi Marika
Sotaniemi, Sara Marianne
Suorsa, Teressa Katariina
Takavirta, Neea Sofia
Vallas, Sandra Kristiina
Vuokila, Milka Elmiina
Yli-Yrjänäinen, Taru Hannele

Maatalousalan perustutkinto, maatilatalouden osaamisala, pk

Kallojärvi, Teemu Santeri Jeremias
Kangas, Jere Emil Juhani
Nevala, Veeti Arttu Aapeli
Suonvieri, Saara Susanna

 

Muonio

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Davidila, Joonas Mikael

Matkailualan perustutkinto, pk

Liikamaa, Venla Vanessa Annikki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk

Väisänen, Juho Hermanni

 

Tornio

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Appelgrén, Mikael Eerik Jeremias
Kaasila, Annika Tuulikki
Keinänen, Olivia Hellin Maria
Lammassaari, Miisa Juulia
Lindgren, Rikhard Mikael
Parkkonen, Jenni Sarah Orvokki
Uusimäki, Sofia Hanna Katriina
Vanhala, Karoliina Suvi Tuulia

Elintarvikealan perustutkinto, yo

Virtanen, Roosa-Maria Eveliina

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Alamäki, Matias Oskari
Davidila, Lassi Johannes
Heinikoski, Hanna Maaria
Joensuu, Janika Eveliina
Kantola, Laura Katariina
Krunniniva, Johan Matias
Lempeä, Selena Patricia
Pallari, Iida Marjut
Ruotsala, Britt-Inger
Tapio, Linda Emilia Alina
Viiri, Antti Ilmari

Kaivosalan perustutkinto, pk

Alalahti, Antti Esa Simeon
Filpus, Tuukka Oskari
Grip, Tuomo Henrik
Hannula, Jesse Kasperi
Hietala, Juho Anton Olavi
Juusola, Vili-Valtteri
Kalasniemi, Santeri Kalevi
Kantola, Juuso Jalmari
Katisko, Niclas Eedi Anton
Kähkölä, Vili Valtteri Kristian
Lindqvist, Juuso Tobias
Niemi, Kalle Tapani
Oja, Janne Akseli
Pannimaa, Jere Juhani
Perkaus, Eemeli Aleksanteri
Rantatulkkila, Toni Kristian
Ryynänen, Jami Jasper Rasmus
Sainmaa, Kimi Elias

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Eero, Samuel Albert Kalervo
Hast, Onni Aatu Eemeli
Hentilä, Emil Aleksanteri
Hooli, Riku-Petteri Johannes
Hurtig, Julia Selina
Hytinkoski, Atte Johannes
Jokelainen, Jasu Matti
Jussila, Juuso Jalmari
Jussi, Sami Eelis
Kangas, Aaro Johannes
Kinnunen, Joona Erik
Kivelä, Jesse Oskari
Koivumaa, Joel Benjamin
Kvist, Jonne Elijas
Käkelä, Mico Markku
Lindholm, Kaarlo Nikolai
Matinlassi, Roope-Verneri
Moilanen, Niklas Kristian Ilmari
Nevalainen, Amanda Ida Sofia
Niemelä, Topi Viljami
Ponkala, Elina Hilkka Karoliina
Puljujärvi, Miia Margareetta
Raappana, Jere Matias
Sadinmaa, Jonne Eemeli
Stenius, Sebastian Iisak Vilbert
Tauriainen, Niklas Mika Matias
Väisänen, Severi Arto Junior
Väyrynen, Fabian Donatus

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk

Hanhisuanto, Jonna Akviliina
Huhtamella, Roope Kasperi
Kilpimaa, Elina Julia
Koski, Sonja Kristiina
Kujala, Jenna Nea Sofia
Kupriyenko, Alyona
Liikanen, Niklas Joonatan
Paldanius, Roosa Karoliina
Teppola, Rebekka Aada Josefin
Uusi-Seppälä, Sirke Saara Inkeri
Ylijurva, Marjukka Tuulia

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo

Kainulainen, Minna Carita

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, pk

Kinnunen, Laura Anniina
Niemi, Maria Annikki
Vittaniemi, Vilma Elisa

Liiketalouden perustutkinto, pk

Alaniemi, Neea Kristiina
Hanhirova, Laura Karoliina
Heinäaho, Anni-Leena Lydia
Kajanne, Fanni Emilia
Myllyneva, Aleksandra Josefiina
Niemi, Anne-Mari Karita
Paldanius, Janita Mirjami
Penttinen, Heidi Mira Julia
Poikela, Jenna Julia
Pyyny, Henri Samuel
Rautiala, Emilia Emma Amanda
Sorvoja, Kati Marjaana
Suorsa, Anna-Sofia Elisabet
Tervahauta, Viivi Emilia
Vaara, Milla Elisabet
Ylianttila, Veera Henriikka

Liiketalouden perustutkinto, yo

Malinen, Sandra Lea Sirkka
Mäkikyrö, Heidi Iida Emilia

Media-alan perustutkinto, pk

Hassinen, Sampo Elias
Holappa, Ida-Sofia
Karasti, Leevi Oskari
Koivunen, Anna Eveliina
Konttinen, Aatu Iivari Alfred
Miettinen, Sara Eva Emilia
Niva, Elisa Marja
Pajari, Noora Maria
Pakanen, Jenni Julia Mirjam
Rajander, Sara Viola
Ruotsalainen, Miska Kasperi
Vesterinen, Lari Kalle Petteri

Media-alan perustutkinto, yo

Antti, Maria Emilia

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk

De, Hsa Lah
Lalli, Jaakko Oskari
Post, Jasmiina Katariina
Unga, Vilma Essi Karoliina
Uusitalo, Milla Josefina

Rakennusalan perustutkinto, pk

Jai, Clost Tho
Karppinen, Jeremias Joonatan
Kujansuu, Jimi Casper
Nevalainen, Taavi Matti Oskari
Sarajärvi, Mikael Joosua
Savikuja, Juuso Aleksi
Uusimäki, Vili Waltteri
Win, Pleh Reh

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk

Ensalo, Joona Erik Kristian
Hyväri, Lassi Valtteri
Jaako, Benjami Eerik
Juvani, Samuli Ilmari
Kanto, Valtteri Esko Olavi
Koppari, Kalle Aaron Olavi
Lehtonen, Tuomas Antti Einari
Lilleberg, Nico Markus Edvard
Niskanen, Jasu Jouko Jalmari
Rantala, Tuomas Antti Olavi
Rousu, Akseli Elmeri
Säkkinen, Severi Eemeli
Yliraasakka, Aaro Severi

Teknisen suunnittelun perustutkinto, pk

Ahola, Jenni Sirpa Marjatta
Kulmie, Mahamed Ibrahim
Saarela, Emil Simeon
Setälä, Iivo Eemeli Olavi
Toivanen, Riikka Iines Miranda
Vaaraniemi, Antton Matti Mikael

Teknisen suunnittelun perustutkinto, yo

Udaltsov, Mikhail

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Alhamwi, Ahmad Majed
Apukka, Jani Eerik
Hentonen, Kristian Teemu Tapani
Hohtari, Jari Saku Daniel
Kronqvist, Sami Fredrik
Kvist, Artturi Olavi Juhani
Lahtinen, Robin
Pallas, Samuel Sebastian
Rova, Mikko Kalervo

Turvallisuusalan perustutkinto, pk

Alakunnas, Nico Veli Tapio
Hedemäki, Paulus Ola Mihkkal
Heikka, Sara Marjaana
Juotasniemi, Lumi Kirsikka
Kallatsa, Silja Kirsikka
Laine, Terhi Henriikka
Lohiniva, Janne Juho-Benjamin
Mäkikyrö, Mika Eetu Henrik
Orajärvi, Patrik Matias
Palmroos, Juho Aleksanteri
Pernu, Teemu Santeri
Pulju, Aino Onerva
Pyörälä, Aada Karoliina
Rautio, Matias Ilmari
Sanaksenaho, Jemina Josefiina
Seppälä, Kirsimaria Maaret
Tulkki, Jesse Jalmari
Törmänen, Jutta Lydia
Vähä, Ilona Tuulia

 

Tornio, Pop & Jazz Konservatorio Lappia

Musiikkialan perustutkinto, musiikin osaamisala, pk

Juusola, Katri Emilia

Musiikkialan perustutkinto, musiikin osaamisala, yo

Joensuu, Noora Kaisa Karoliina

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologian osaamisala, pk

Airaksinen, Jalo Niklas Juhana

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologian osaamisala, yo

Connelly, Benjamin Daniel
Jutila, Severi Jari Aleksanteri

Jatkuvassa haussa valitut

Musiikkialan perustutkinto, musiikin osaamisala
Kinnunen Noora
Koistinen Aino
Korpi Essi
Vaara Ramona
Vähkyrä Jari
Väätäjä Matti

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologian osaamisala
Ahola Irina
Jakkila Jarmo
Niskasaari Aki